Artykuł

2 minutes reading time (378 words)

Dron dla początkujących - model idealny dla Ciebie!

Dron dla początkujących - model idealny dla Ciebie!

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z lataniem,
nie musisz inwestować w drogi model drona.

Moje zalecenie to zakup tańszej wersji,
która jest najbardziej oszczędna dla początkujących.


Warto zwrócić uwagę na wprowadzanie w błąd przez sprzedawców, którzy często podają fałszywe informacje dotyczące możliwości lotu, jakości kamery i stabilności.

Ja sprzedaję w pełni sprawdzony sprzęt. Modele dronów, które oferuję, są odporne na upadki, działają bez zarzutów pomimo wielu zderzeń z trawą - oczywiście jeśli spadnie na beton, walnie w budynek to prawdopodobnie dron się rozwali - ale to normalne, nawet dron za 5 tys zł po uderzeniu w twardą powierzchnię się rozwali - więc swoją przygodę zacznij od taniego drona i doszkalaj się w lataniu najlepiej na polanie.

Drony które sprzedaję posiadają kamerę, choć jej parametry nie są wysokiej jakości. Pamiętaj jednak, że modele te są dedykowane przede wszystkim do nauki, a nie do profesjonalnej fotografii czy filmów, więc zadowolą początkujących użytkowników.

Z funkcjonalności, dron posiada GPS i Glonass, a po podłączeniu aplikacji można przełączyć na tryb VR, o fajnym efekcie, ale przez słabą jakość kamery szału nie ma, powraca do miejsca startu gdy jego bateria się kończy, a także samemu powraca, gdy traci zasięg (tego jeszcze nie testowałem, gdyż nie udało mi się stracić zasięgu).
W modelu tum istnieją trzy tryby prędkości, które można ustawiać w miarę poprawy własnych umiejętności pilotażowych, począwszy od trybu 30%, 60% i 100%. Trzeba zaznaczyć, że im szybsza prędkość lotu tym szybciej rozładowuje się bateria. Przy 60 % bateria wytrzymuje około 10 min.

Dron lata stabilnie, ale nie zalecam latać gdy jest wiatr, gdyż traci swoją stabilność, a wiatr go spycha.

Wybór tańszego drona pozwala zacząć przygodę z lataniem bez dodatkowego stresu, pozwalając na rozwijanie swych zdolności w miarę, jak stajesz się bardziej pewny siebie, aby na końcu móc przesiąść się na bardziej zaawansowany model.

Mimo tego, że waga drona wynosi poniżej 250 gramów, konieczne jest posiadanie licencji z powodu posiadanej kamery. Licencję można uzyskać za darmo na stronie Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Należy pamiętać, że cała odpowiedzialność za przestrzeganie przepisów podczas latania dronem spoczywa na Tobie, a ich łamanie podlega każe. Aby dowiedzieć się więcej przejdź darmowy kurs i wyrób licencję operatora drona. 

×
Stay Informed

When you subscribe to the blog, we will send you an e-mail when there are new updates on the site so you wouldn't miss them.

Poradnik: Jak efektywnie przechowywać drewno.
Jak pokonać lenistwo i zwiększyć swoją produktywno...
 

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://zahacz.pl/