Stosunkowo niedawne odkrycie całkowicie zaskoczyło specjalistów od gubienia zbytecznych kilogramów– wiadomość o jagodach acai obiegła świat, docierając niemal do wszystkich zainteresowanych.

O tym, że ożywia ona metabolizm, jednocześnie przyspieszając spalanie zbędnego tłuszczu, wiedzą już specjaliści, lekarze, dietetycy, jak i osoby zainteresowane odchudzaniem.

Tę roślinę o niesamowitych właściwościach można znaleźć w brazylijskich lasach równikowych. Wyrasta ona na amazońskiej palmie, a cudowne właściwości jej owoców są doskonale znane wśród tamtejszego ludu.

Błyskawicznie odkryto, że w prosty sposób pozwala ona na zachowanie młodego wyglądu i zgrabnej sylwetki, a także dobrze wpływa na ogólny stan zdrowia.


AcaiBerry 900 to preparat pomagający w pozbyciu się kilogramów, oczyszczający organizm z toksyn, nadający skórze zdrowy i młody wygląd.

Udowodniono jego wpływ na znaczące spowolnienie procesów starzenia oraz wzmocnienie wytrzymałości.

Preparat poprawia koncentrację, stabilizuje cholesterol na właściwym poziomie. Dodatkowe działanie to ułatwianie zasypiania, wspomaganie układu krążenia, polepszenie sprawności seksualnej i układu immunologicznego (odpornościowego). Preparaty stworzone na bazie tej wyjątkowej rośliny polepszają także jakość widzenia.

 AC CTA 1

​Na rynku pojawia się coraz więcej środków odchudzających. Jedne są bardziej skuteczne, inne mniej. Stosowanie jednych jest w pełni bezpieczne, innych wręcz przeciwnie.

Wypada zacząć od wyjaśnienia, czym są jagody Acai. Są to maleńkie owoce, które z wyglądu nadzwyczaj przypominają winogrona. Są od nich trochę mniejsze i mają ciemniejsze zabarwienie. Owoce te rosną na mokrych i nizinnych terenach puszczy amazońskiej na palmie brazylijskiej. Drzewo to wypuszcza kilka łodyg, z których rośnie nawet do sześciu kilogramów owoców.
Jagody Acai stanowią bogate źródło wielu pierwiastków niezbędnych do poprawnego funkcjonowania organizmu. Te maleńkie owoce pod skórką zawierają antocyjany i flawonoidy, które należą do grupy antyoksydantów.
Przeciwutleniacze zwalczają wolne rodniki, które powodują przyspieszenie procesu starzenia się. Cudowna siła jagody Acai nie kończy się jednak na właściwościach przeciwutleniających. Owoce te zawierają także znaczną ilość witamin i składników mineralnych. Poza tym w ich wnętrzu zawartych jest aż kilkanaście aminokwasów, dwadzieścia dziewięć kwasów tłuszczowych, w tym wartościowe i lecznicze kwasy omega-6 i omega-9. Niacyna i beta-karoten to kolejne ważne komponenty jagód z lasów amazońskich.
Trzeba także wiedzieć, że jagody Acai mają niewielką ilość miąższu, natomiast większą część owocu stanowią nasiona. Między innymi właśnie z tego powodu nie są one dostępne w naturalnej postaci, lecz tej już przetworzonej, na przykład w formie suplementu. Preparat taki jest całkowicie bezpieczny. Stanowi bowiem jedynie skoncentrowaną postać tej drogocennej jagody.

 Sekret jagód acaiberry.

 

Jagody acai, wkrótce po odkryciu ich przez amerykańskiego lekarza i dietetyka, stały się istnym przebojem.

Choć są wyborne w smaku i stanowią hit kulinarny, jagody Acai to przede wszystkim niezwykle bogate źródło witamin, minerałów oraz składników odżywczych.

 

Mają również silne działanie odchudzające, dzięki czemu coraz częściej są wykorzystywane jako składnik tabletek odchudzających.


Jagody acai są typowym elementem flory puszczy amazońskiej.

Gdyby nie to, że odkrył je amerykański dietetyk i miłośnik egzotycznych podróży, do dzisiaj nie mielibyśmy pojęcia o ich istnieniu.

Nic więc dziwnego, że mieszkańcy puszczy amazońskiej uważają je za owoce magiczne.


Wszelkie owoce jagodowe znane są z tego, że mają niesłychanie dużo łatwo przyswajalnych witamin oraz minerałów.

Jagody acai biją jednak pod tym względem wszelkie inne znane nam owoce na głowę. Przede wszystkim zawierają one znaczne ilości witaminy A, C oraz E. Taka kompozycja to niesłychanie silny przeciwutleniacz. Antyoksydanty mają wszechstronne działanie:zmniejszają ryzyko zachorowania na nowotwory i spowalniają procesy starzenia się organizmu. Mało tego, w jagodach acai znajdziesz dużą dawkę takich pierwiastków jak fosfor czy potas, których najczęściej mamy niedobór, a które są bardzo ważne dla harmonijnego funkcjonowania organizmu.

Co jeszcze kryje się pod zagadkową nazwą AcaiBerry?

Roślina zawiera 18 aminokwasów, 29 kwasów tłuszczowych, 21 pierwiastków śladowych, witaminę B1, B2 oraz B3, witaminę C i E, niacynę, beta karoten, fosfor, kwas nikotynowy, wapń, potas, miedź, cynk oraz fosfor.

Wszystkie te pierwiastki sprzyjają zdrowiu i prawidłowemu funkcjonowaniu organizmu.


Jagody acai to bogaty w substancje odżywcze, naturalny specyfik odchudzający. Stymuluje on tempo przemiany materii. Do tego reguluje łaknienie, dzięki czemu sprawia, że jesteś w stanie jeść zdrowo i proporcjonalnie, a także unikać nagłych ataków głodu.